Вълнуващ
#мюзикъл по музика на
Стефан Диомов, с идея на
Еделина Кънева и либрето от
Юрий Дачев. Една от най-разпознаваемите български песни – „Здравей, как
си, приятелю?“ – дава заглавието на мюзикъла и насочва към среща, дългоочаквана и вълнуваща, която за част от героите се превръща и в любовна.
Сюжетът връща към спомени, стопля и разчувства, защото
героите са познати и близки – Самоувереният, Нетърпеливата, Суетната, Закъснелият, вечният бунтар Клошарят, двама влюбени младежи и порасналата
„малка“ дъщеря Мария. В една привидно обикновена лятна вечер те разкриват дълго пазени тайни и откровения.
В спектакъла са вплетени текстовете на песни, изпълнявани от Тони Димитрова, Пламен Ставрев, Тоника, Тоника СВ, Домино и
#ФамилияТоника, които изграждат лична история за приятелство и любов.
Солистите, оркестърът, хорът и балетът на Националния
музикален театър разказват за първата и за старата любов, за възходите и паденията, за прошката и обидата, за разделите и събиранията, но най-вече за едно вечно и искрено приятелство.